Novo istraživanje na tlu Velike Britanije ukazalo nam je da nove generacije mladih ljudi cijene igre čak i više od socijalizacije s vršnjacima. Pa, kakav je standard i kakve su socijalne navike britanskih studenata?
Lottoland je nedavno proveo anketu na 3093 Britanaca u rasponu godina od 18 do 23, od kojih su svi izjavili da trenutno studiraju, a sve u svrhu analize njihovog ponašanja u slobodno vrijeme.
Svi sudionici priznali su kako su digli studentski kredit te da po prvi put žive udaljeni od svojih domova, prebivajući u studentskim stanovima ili domovima. Također, svi sudionici su zamoljeni da napišu iznos koji im ostane nakon što plate stanarinu, hranu i ostale životne potrebe. Taj prosječni iznos bio je oko 380 funti. 52% studenata je priznalo da uz studij i rade, dok je 17% izjavilo da primaju pomoć od roditelja.
Nakon ovoga, sudionici su trebali na listi od 10 kategorija izabrati one na koje troše najviše novca, kao i navesti prosječan iznos koji na tu kategoriju potroše. Raspored je bio sljedeći:
- Gaming i tehnološka oprema – 26%
- Noćni izlasci u klubove, barove i pubove – 22%
- Odijevanje i modni dodaci – 20%
- Putovanja – 8%
- Sportske aktivnosti i hobiji – 7%
- Izlasci u restorane i dostava hrane – 6%
- Osobna higijena – 5%
- Studentska oprema i materijali – 3%
- Šminka i kozmetika – 2%
- Kućanski aparati i uređenje interijera – 1%
Za one koji su naveli kako najviše novca troše na gaming i tehnološku opremu bilo je dodatno pitanje „jeste li ikad žrtvovali izlazak ili odlazak na socijalni događaj s prijateljima kako bi mogli platiti igru, gaming dodatak ili komad tehnike“, na što je gotovo dvije trećine (64%) ispitanih odgovorilo potvrdno.
Eto, čini se da mladež u Velikoj Britaniji od svih dostupnih oblika zabave ipak najviše preferira videoigre. Možemo li ih kriviti? Što mislite kakvo je stanje kod nas, i kakvo je ustvari vaše?