Vijesti

GeniGods: Nezha je kineski God of War, u razvoju sudjeluje i Sony

Kineski studio Genigods Lab najavio je GeniGods: Nezha, akcijski RPG za jednog igrača koji otvoreno vuče inspiraciju iz God of Wara Ovaj naslov bit će tim zanimljiviji što u razvoju sudjeluje i sam Sony.

Igra se razvija u Unreal Engineu 5, a autori potvrđuju da je PS5 Pro build već predan PlayStation China timu. Naglasak je na potpunom iskorištavanju hardvera, uključujući DualSense i njegove haptičke mogućnosti, dok je PC verzija također planirana.

GeniGods: Nezha crpi inspiraciju iz kineske mitologije. Igrač preuzima ulogu ratnice Nezhe, a priča prati put od božanskog artefakta do ljudskog oblika i konačnog uzdizanja u legendu. Na putu se pojavljuju i poznate mitološke figure, uz “živog” pratitelja koji pomaže u borbi i rješavanju zagonetki.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nije još jedan soulslike

Studio naglašava da se ne radi o soulslikeu. Borba je brza i fluidna, s jasnim referencama na God of War 3, posebno kroz velike, spektakularne boss borbe koje se odvijaju “zmeđu neba i zemlje. Bossove će biti moguće rješavati bilo kojim redoslijedom, uz strukturu nalik hubu za nadogradnje i sporedne aktivnosti.

Važno je i to da nema gacha mehanika ni live service elemenata. Riječ je o klasičnoj single player igri, s procijenjenih 25 sati za završetak priče i oko 50 sati za kompletiranje svega.

Unatoč već dvije godine razvoja, izlazak se ne očekuje prije 2028. godine. To znači da bi GeniGods: Nezha, iako trenutačno cilja PS5 i PC, vrlo lako mogao završiti kao naslov koji prelazi i na sljedeću generaciju PlayStationa.

Igra

Povezano