Vijesti

Niti polovica PlayStation 4 igrača ne posjeduje PlayStation Plus pretplatu

Uzimajući u obzir činjenicu iz naslova, broj pretplatnika je i dalje začuđujuće visok.

Kad pogledam naslov koji sam sastavio, ispada da prodaja PlayStation Plus pretplata ide loše, međutim, rezultati su i dalje impresivni, pa nije teško zaključiti kako je PlayStation Plus usluga pun pogodak za Sony. Barem po pitanju zarade.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sony se, naime, u svojem blagdanskom izvješću, između ostalog, pohvalio i s brojem aktivnih PlayStation Plus pretplata, kojih je čak 31,5 milijuna! Ako to stavimo u kontekst ukupno prodanih konzola u svijetu od 73.6 milijuna, dolazimo do zaključka da tek nešto manje od polovice vlasnika konzola na svijetu ima aktivnu PlayStation Plus pretplatu.

Na putu prema najprodavanijoj gaming konzoli svih vremena

S obzirom na nedavna povećanja cijene pretplate i česte fluktuacije u kvaliteti ponuđenih igara u mjesečnoj ponudi, očekivali smo znatno manji broj pretplatnika. Međutim, realnost je drugačija i kao takva iznimno povoljna za Sony.

Iz Sonyja su se pohvalili i brojkom od čak 6 milijuna prodanih konzola samo za vrijeme posljednjih božićnih blagdana, zajedno s 60 milijuna prodanih igara. Time je PlayStation 4 dogurao do već spomenutih 74 milijuna prodanih konzola, dok je PlayStation 3 u cijelom svojem prodajnom vijeku prodao oko 84 milijuna primjeraka. Istovremeno, nove generacije konzola nema ni na vidiku, pa se 155 milijuna prodanih PlayStation 2 konzola i ne čini tako nedostižnim.

Povezano