Dok je Amerike i Engleske, bit će i lootbox kockanja!

Lootboxovi su svuda oko nas!

Napadaju vas mikrotransakcije? Lootboxovi? Ne znate kako ih se riješiti? Mi imamo rješenje za vas! Ono se zove – nemojte ih kupovati. Zvuči lagano? E pa, nije! Nije jer igrači diljem svijeta troše svoj ili tuđi novac na otvaranje kutija u igrama ne bi li dobili neku obleku koja je sada cool. Developeri zarađuju doslovno milijune na kozmetičkim stvarima koje nisu bitne, a igrači se i dalje žale na loot kutije. Sami nam developeri kažu da ih izdavači ne bi ni stavljali u igre da ne kupujemo te gluposti. Očito ih kupujemo.

Velika Britanija loot kutije ne smatra kockanjem

Pisali smo vam već ranije da su neke zemlje poput Belgije loot kutije proglasile vidom kockanja i zabranile to, no velike zemlje kao što su primjerice SAD ili Velika Britanija ne vide problem. Britanska komisija za kockanje nakon pomnog razmatranja došla je do zaključka da se lootboxovi ne mogu dovesti u nikakvu vezu s kockanjem. Priznali jesu da ima nekakvih elemenata (a kako ne bi bilo kada vi plaćate pravim novcem, a ne znate što ćete i koga dobiti, dakle, kockate se), ali da to nije kockanje. Tako da možemo slobodno reći da ćemo i dalje u nekoj mjeri imati loot kutije, paketiće ili nešto treće u igrama.

Uzmite samo FIFA-u u kojoj igrači zaista jako puno troše novca na FUT mode igranja gdje živite upravo od otvaranja paketića i dobivanja boljih igrača. Ne morate to raditi, ali zaista treba dosta igrati da bi dobili određene bodove za bolje paketiće koji svejedno ne garantiraju što ćete vi dobiti. Ipak, nije sve tako crno jer su odluke manjih zemalja (u gaming terminima) ipak ponukale devolopere na neke zaokrete u poslovanju (ne i EA). Mislimo da Hrvatska Vlada nema još stav o ovome jer su i oni dio toga svijeta. Svi se žale na vlast, a opet ih biraju. Baš kao s loot kutijama – nitko vas ne tjera na to!