Resident Evil Requiem pokazao Leona u akciji, potvrđen je kao igrivi lik

Capcom je na The Game Awards ceremoniji prikazao novi trailer za Resident Evil Requiem i time potvrdio ono što se već neko vrijeme šuškalo – Leon S. Kennedy se vraća. Legendarni lik pridružuje se novoj protagonistici Grace Ashcroft i bit će jedan od igrivih likova u idućem nastavku serijala.

Trailer prikazuje Graceinu istragu povezanu s misterioznim ubojstvima, ali fokus brzo prelazi na Leonov dolazak i znatno akcijskije scene. Vidimo borbu protiv grupa zombi-sličnih neprijatelja, dosta eksplicitnog nasilja i balans između klasičnog survival horora i akcije. Prema Geoffu Keighleyju, Requiem će igrati na kombinaciju ta dva pristupa kroz oba lika.

Leon se u glavnoj liniji serijala nije pojavio kao igrivi protagonist još od Resident Evila 6, premda je nedavno bio u fokusu kroz remake Resident Evila 4. U Requiemu će imati važnu narativnu ulogu jer se radnja djelomično vraća u ruševine Raccoon Cityja, uključujući policijsku postaju u kojoj je Leon nekad radio, dok Grace istražuje slučaj povezan sa smrću svoje majke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Resident Evil Requiem izlazi 27. 2. 2026. za PlayStation 5, Xbox Series X, PC i Nintendo Switch 2.