Nikad se nemoj mijenjati, South Parče.
South Park obožavamo upravo zbog kontroverzi koje ova dugovječna animirana serija servira kroz svoj zajebantski način. Bez obzira na pristup temi kreatora Trey Parkera i Matt Stonea, ispod površine često se skrivaju činjenice i stvarna bit stvari.
Tako i novi South Park: The Fractured but Whole na prvu ruku donosi kontroverze koja bi na noge trebala podići čitavi svjetski lijevi i desni politički spektar, međutim, nije sve tako kako izgleda na prvu.
Transrodan crnac – biti će najteža kombinacija za prolazak kroz igru
Dakle, vrlo brzo nakon pokretanja igre naći ćemo se kod legendardnog Mr. Mackeyja, školskog psihologa (MKAY?), gdje možemo, kako i priliči današnjem modernom društvu, odabrati vlastitu rasu i spol. Primjerice, tako ćemo moći odabrati i onaj “srednji”, odnosno transrodni spol, kao i u prošloj igri, dok se težina igre manifestira kroz boju kože.
Pa ćemo, ako želimo igrati na najlakšoj razini biti bijelac, dok, ako odaberemo najtežu razinu biti ćemo crnac. Ipak, u praksi, odabir težine igre ne utječe na borbu, već kako kreatori kažu, utječe na čitav naš život. U prijevodu, ljudi će se drugačije odnositi ovisno o rasi koju odaberemo, pa će najteže biti igraču crne boje kože zbog zajedljivih komentara koje će mu virtualno društvo dobacivati.
Tako su se kreatori igre nas svoj način željeli obračunati s današnjim rastućim problemima u društvu, s naglaskom na SAD, gdje afroamerikanci ne uživaju isti status u društvu. Barem tako kažu na vijestima.
South Park: The Fractured but Whole stiže 17. 10. na PC, PS4 i Xbox One.