FFA Focus

Ustaše, Tom Clancy i novi Rainbow Six


R.I.P. Tom Clancy

Gospodin Tom Clancy umire 2013. godine u sedamdesetoj godini života. Međutim, to ne znači kraj izlaska igara s njegovim potpisom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tom Clancy.jpg

R.I.P. Thomas Leo “Tom” Clancy, Jr.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege najavljen je impresivnim prikazom multiplayer gameplayja na E3 konferenciji 2014. Nažalost, uskoro je potvrđeno kako je multiplayer (uz poneki single-player tutorial) jedino što ćemo vidjeti u ovoj igri. Igra prvotno najavljena za listopad 2015., u kolovozu ove godine biva odgođena za prosinac.

RainbowSixSiege_2.jpg

Proceduralna destrukcija na djelu

Novi Rainbow Six povjeren je u ruke Ubisoft Montreala, koji je radio i na prošle dvije R6 igre. Ekipa iz Montreala se kroz Vegas igre udaljila od klasičnoga R6 pristupa, a te formule se odlučila držati i dalje, tako da će oni koji očekuju povratak R6 korijenima i ovaj put ostati razočarani. Igra koristi AnvilNext pokretač, isti onaj koji (u raznim fazama) koriste sve Assassin’s Creed igre. Pokretač je to, koji modificiran za ovu igru, obećava veliku razinu destrukcije. Upravo je destrukciji posvećena velika pažnja Ubisoftovih marketinških stručnjaka, pa nas bombardiraju sa svih strana izrazom “proceduralna destrukcija”. Što to znači? U praksi, kad pucate kroz zid, on će se svaki put lomiti drugačije, ovisno o materijalu, vrsti metka, udaljenosti i kutu pucanja. Sistem je to koji od igrača traži maštovitost i trenutnu prilagodbu uvjetima na mapi koji se mijenjaju iz sekunde u sekundu. 

Operatori

Po izlasku će biti dostupno 20 klasa, odnosno operatora, po 10 Rainbow specijalaca i terorista, svaki sa svojim specijalnim mogućnostima i gadgetima. Igrači će u jednoj rundi moći odabrati jednog operatora ili regruta, koji kao početna klasa ne nudi nikakve posebne mogućnosti, ali ga se po želji može modificirati. Kroz DLC pakete stiže još 8 operatora.

Mape

Igra će se odvijati na 11 lokacija, a svaka nam donosi svoju dnevnu i noćnu iteraciju. Sve lokacije su dizajnirane po šabloni: interijer / zgrada / prateća okućnica, a vertikalno se protežu kroz podrum, prizemlje i jedan kat. Na okućnicu zaboravite, 99% akcije se odvija u zatvorenom prostoru. To je, sudeći prema beti koju smo igrali, prilično dobro izvedeno, pošto je interijer pametno dizajniran, sa stupovima, destruktivnim zidovima i prozorima postavljenima na strateška mjesta. Pohvalno je da će sve buduće mape biti besplatne, što sad već, polako ali sigurno, postaje trend u današnjim igrama.

R6_mapa.jpg

Hereford, mapa dostupna u beta testiranju

Modovi

Tri dana prije izlaska igre, još uvijek ne znamo koliko će biti modova i što oni točno donose. Zato ćemo malo improvizirati.

Situations

Radi se o modu za jednog igrača bez ikakve kampanje, koji će biti tu da nas uputi u igru. Kroz svih 11 lokacija ćemo braniti i napadati kompjuterski kontrolirane protivnike, te usput isprobavati operatore, gadgete i učiti koja su najbolja mjesta za infiltraciju.

Terrorist Hunt

Klasični Rainbow Six kooperativni mod kojeg mnogi od vas pamte kao “TerroHunt”. U njemu ćemo se sami ili zajedno s do četiri suigrača u ulogama pripadnika Rainbow tima braniti od valova umjetno kontroliranih protivnika, oslobađati taoce, deaktivirati bombe ili samo “čistiti” zgrade od terorista. Sve to će nam biti dostupno igrati kroz različite modove težine, uključujući i onaj realistični gdje umiremo od samo jednog metka.

5vs5

U online borbama 5 protiv 5, 10 igrača se svaki sa svojom klasom i gadgetima brani ili napada, kroz 5 runda po 4 minute na 3 dobivene. U prvoj fazi kroz 30 sekunda napadači izviđaju prostor s dronovima, dok se branitelji pokušavaju što kvalitetnije pripremiti za obranu, barikadirajući vrata, zidove, prozore, stropove i postavljajući zamke. Napadači će kroz različite modove unutar zadanog vremena pokušati osloboditi taoce, deaktivirati bombu ili pak dobiti rundu eliminacijom svih terorista.

<< POVIJEST | TESTIRALI SMO IGRU >>

 

Prethodna stranica 1 2 3Sljedeća stranica
Igra

Povezano