Call of Duty 10 godina na Nintendu i Steamu. Microsoft isto nudi i PlayStationu

Kako bi uvjerio regulatore iz najvećih svjetskih tržišta, Microsoft svim silama nastoji dokazati dobru volju po pitanju najspornijeg elementa akvizicije Activision Blizzarda – Call of Dutyja.

U preliminarnim izvješćima, oni koji odlučuju o tome Microsoftu zamjeraju to Call of Duty u kombinaciji s Game Passom može postati sredstvo osiguravanja monopola u gaming industriji. Posebno to može naštetiti PlayStationu, smatraju.

Dok se vijećanje nastavlja, Phil Spencer s predstavnicima Valvea i Nintenda dogovorio je 10-godišnju obavezu izdavanja Call of Dutyja na njihovim platformama. Pogotovo neobična suradnja je ona s Nintendom, budući da Call of Dutyja na toj platformi nema još od doba Wiia, što možda sugerira kako će nova Nintendova konzola biti snažnija te, izrazimo se tako, pristupačnija za takav tip igara.

“Microsoft je predan pružanju igara većem broju ljudi, kako god oni odlučili igrati”, ovom prigodom poručio je Phil Spencer, isti onaj čovjek koji je zabranio buduće Bethesdine igre na PlayStationu i Nintendu, s naglaskom na nadolazeći Starfield.

Istovremeno, predsjednik Microsofta Brad Smith poručuje da je spreman isti dogovor sklopiti s PlayStationom. “Bilo koji dan kada Sony poželi sjesti i razgovarati, rado ćemo sklopiti 10-godišnji ugovor za PlayStation”, priopćio je.

Phil Spencer u intervjuu za Washington Post istaknuo je jasnu namjeru da suradnju nastavi i nakon 10 godina, međutim, ako želi zadovoljiti Sony i regulatore, u deal će trebati ubaciti i određene garancije za Game Pass, budući da su jedni i drugi komunicirali bojazan da bi Call of Duty u kombinaciji s Game Passom na Xboxu negativno utjecao na fer tržišno natjecanje.